Justyna Sołowiej

pl | en | Koszyk

W  2013 roku powstał mój pierwszy mural – „collage na jeziorach”. Mural mieści się w przejściu podziemnym koło ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie. Powstał on na jednej ścianie tunelu dzięki Stypendium Artystycznemu Prezydenta Olsztyna. W tym roku uzyskałam dalsze wsparcie miasta aby dokończyć projekt. W 2014 roku dzięki Stypendium Artystycznemu Prezydenta Olsztyna na drugiej ścianie tunelu powstał drugi mural. Jest to -„collage w kręgu miasta”, inspirowany moimi cyklami malarskimi: Rytm miasta i Tętniące miasto nocą. Dwie strony tunelu, dwa murale i dwa oblicza miasto. Relax, odpoczynek, natura, spokój i rytm miasta, energia, zabawa, pęd. „Collage w kręgu miasta” pokazuje rozrywkowe oblicze miasta. Jest to spacer przez olsztyńskie zabytki, miejsca towarzyskich spotkań i modne zachowania. Jest to oblicze widziane moimi oczami. Uważam iż Olsztyn może być modnym i ciekawym miastem, które może przyciągać  i pobudzać wyobraźnie. Wysokość 2 m, Szerokość 25 m.

W 2014 roku wprowadziłam również drobne innowacje w poprzedni mural – „collage na jeziorach”. Zapraszam do galerii muralu.

Drugi mural zamyka projekt „W kręgu miasta”. W skład tego projektu wchodzą  cykle malarskie – Rytm miasta, Tętniące miasto nocą, Na jeziorach, Collage oraz dwa murale – collage na jeziorach, collage w kręgu miasta. Właśnie na podstawie wyżej wymienionych cykli malarskich powstały murale. Wszystkie dotychczasowe moje działania artystyczne związane z danym miastem, zostały zamknięte w projekcie „W kręgu miasta”. Katalog „W kręgu miasta” – malarstwo & street art  2011-2014 rok.

Wiele zależy od nas bo my mieszkańcy tworzymy klimat danego miejsca. Myślmy o tym!

Justyna Sołowiej.

 

.