Justyna Sołowiej

pl | en | Koszyk

Collage – inspiracją do tworzenia tych prac były poprzednie obrazy, murale. Rzeczywistość miesza się z fikcją. Świat karykaturalny przechodzi w świat realny. Kolory szarości mieszają się z ultra kolorowymi mieszankami. Świat obrazu to nasz aktualny świat! Dzielimy się nim z innymi na portalach internetowych. Zdjęcia i telefon komórkowy stały się naszymi pamiętnikami i zapiskami życiowymi. Przez to wszystko tworzymy swój wizerunek. Nasz realny świat i nasze życie nie jest aż tak kolorowe, ale media, ludzie, my sami narzucamy sobie i innym stereotypy, maski, styl życia itd. Podkręcamy i wybieramy najlepsze momenty życia! Najważniejsze akcesorium naszych czasów, z którym się nie roztajmy to komórka. Aparat w telefonie to rentgen naszych czasów. Za dużo bodźców na raz! Bombardowani jesteśmy informacjami, zdjęciami. Nie potrafimy się skupić i wykonywać tylko  jedną czynność, jednocześnie  oglądamy film, przeglądamy facebook i rozmawiamy przez głośno mówiący itp. Pełno obrazów w głowie, migawki szybko się zmieniają. W naszej głowie jeden wielki collage – ciągle zmieniający się!

Nasze życie to zlepek różnych zdjęć, a my tworzymy sami nasze życiowe collage! Rzeczywistość ulega prze fantazjowaniu i istnieje cienka linia granicząca.

Czasem przez to można się pogubić lub żyć życiem innych lub w innej rzeczywistości. Innym to pomaga odnaleźć swoją drogę, szczęście. Wizje często się zmieniają od trendów w danym czasie.

Ważne by słuchać Siebie i samemu poszukiwać i mieć DYSTANS !

Temat kobiety dla mnie zawsze był ważny i w moich obrazach, twórczości zawsze się przewijał. Kobieta w współczesnym świecie musi ciągle na nowo się odnajdywać, rywalizować, walczyć o przetrwanie, walczyć z sobą, tworzyć SIEBIE NA NOWO, walczyć o swoje marzenia. My płeć piękna, ozdoba mężczyzny ciągle młoda, piękna i dobrze by było żeby niezależna i bogata. Wspaniale być kobietą spełnioną – pasja, praca, rodzina, przyjaciele itd. Ale ciągłe pytanie od wieków jak to wszystko zrobić? Nielicznym się udaje.
My świetnie potrafimy łączyć różne sfery życia i tworzymy wspaniałe collage życiowe.

#collage – #art #video #paiting – #lifestyle

#lifestyle – social media, nowe technologie, miasto, ludzie, fashion, fastionstreet, street art, trendy, muzyka, media, film, wolność, szybkość

Do każdego obrazu z cyklu Collage powstało video, przedstawiające opowieść o obrazie.

Cykl Collage pochodzi z projektu/katalogu W kręgu miasta 2011-2015

Justyna Sołowiej

 

.