Justyna Sołowiej

pl | en | Koszyk

1Justyna Sołowiej

malarstwo, street art, ilustracja, video art, grafika, fotografia, ceramika, zajęcia artystyczne

Olsztyn/Warszawa

http://leksykonkultury.ceik.eu/index.php/Justyna_So%C5%82owiej

Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie (2006)  i Instytutu Sztuk Pięknych na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie (2011).

W roku 2011 obroniła dyplom z malarstwa.  Pracę  dyplomową z malarstwa pod tytułem „moda wśród nas” prezentowała na festiwalu Street of Design, Warszawa (2011). Późniejsze jej prace z cyklu „Rytm miasta”, „Tętniące miasto nocą” prezentowane były między innymi  w programie Poziom 2.0 na TVP 2 oraz na różnych portalach internetowych (Confashion Magazine, Czas na Wnętrze, Inspirio Magazine, Top10tastes, iloveillustration, dorotawrobleskablog, Art & Business). Jej obrazy wystawiane i prezentowane na  Aukcjach Młodej Sztuki-Warszawa, Kraków, Sopot, Wrocław, Opole, Katowice.

Autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in.:

Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych. Artystka pracuje cyklami.

48

Prace które tworzy zarówno malarstwo i ilustracja są nowoczesne, tętniące kolorem inspirowane kolorystami, fowizmem, pop artem, ilustracją modową. Sama artystka uważa iż sens jej prac tkwi w mocy koloru i sile linii. Jej prace nawiązują do współczesności, eksponują ruch. ekspresje, energie, ukazują w ten sposób szybkie tempo życia codziennego. Z prac można wyczytać iż jest biegłym obserwatorem życia współczesnego, nowych trendów mody i sztuki. Malarka wyznaje zasadę: życie jest ciągłą zmianą, procesem twórczym, nie ma niczego stałego i niezmiennego. W swojej twórczości połączyła dwie pasje modę i sztukę : „z miłości do sztuki i mody”. Sam twórca twierdzi, że inspiracje zawdzięcza przede wszystkim otaczającym ją ludziom i światem jakim go tworzą, kolorowym magazynom modowym, kampanią reklamowym, wystawą sklepowym- to świat który inspiruje ludzi oraz swoim sesją zdjęciowym.

„Moda otacza nas z każdej strony i samoistnie uczestniczymy w jej machinie. Moda – samo napędzająca się maszyna, która narzuca charakter, tępo sposobu naszego życia. Można się nią interesować lub negować, ale ona i tak wpisuje się w realia naszego życia. Przecież wszyscy szukamy inspiracji na styl swojego życia osobistego, zawodowego. Ubierać musi się każdy, tak samo każdy musi gdzieś mieszkać i coś jeść a reszta to już nasze wizje. Mody są różne jedne trwają dłużej drugie krócej ale ważne by w nich odnaleźć Siebie! Moda otacza nas zewsząd i charakteryzuje nasze społeczeństwo, a ja w swoich pracach interpretuje i przetwarzam na swój sposób naszą kolorową rzeczywistość ” – js.

„Na pozór wszyscy idealni, ale tak naprawdę idealni chcielibyśmy być ! Stwarzamy pozory i kreujemy swój wizerunek w oczach świata lub on kieruje nami. Groteskowy idealny współczesny świat, ciągle podążający za nowymi falami. Mamy wszystko możemy spełniać swoje marzenia i odkrywać nowe. Kanony, mody się zmieniają ale nie zmienia się to że ciągle dążymy do wykreślonego w danych czasach ideału. Bywa to zgubne? Czy po prostu ukazuje ducha czasu? Czas to oceni! Przerysowani, z ukrytymi wadami. Czasem karykaturalni i komiksowi oraz nad wyraz kolorowi. Jesteśmy postaciami niby prawdziwymi” – js.

1

blog – INSPIRATION-ART, PHOTOGRAPHY, FASHION – justynasolowiej.blogspot.com

Od bloga wszystko się zaczęło! Mój blog powstał z miłości do sztuki i mody! Moda otacza nas zewsząd i charakteryzuje nasze społeczeństwo, a ja w swoich pracach interpretuje i przetwarzam naszą kolorową rzeczywistość! Jest to moja indywidualna wypowiedź artystyczna i moje spostrzeżenia na nasze aktualne czasy. Pomysł założenia bloga narodził się spontanicznie. W ten sposób chciałam połączyć swoje pasje modę i sztukę, miał to być mój rozwój, rzeczy które robiłam dla siebie i z których nie musiałabym się nikomu tłumaczyć-po prostu moja wypowiedź artystyczna! Z biegiem czasu okazał się moją odskocznią i motorem do realizacji różnych projektów. Aktualnie od czasu do czasu mogę podzielić się z Wami moimi osiągnięciami oraz ukazać mój dalszy rozwój twórczy. Mam nadzieje ze będzie przybywać pasjonatów mojej twórczości oraz uda mi się docierać z nią w większe rejony oraz będę mogła realizować coraz ciekawsze projekty. Szczęście jest prawdziwe, kiedy się z nim dzieli! Ja jestem szczęśliwa, kiedy tworzę,więc dziele się z Wami po przez bloga moją twórczością!

malarstwo-ilustracja-fotografia
moja pasja moje życie ♥
js.
5